ghogha
20 بهمن 1401 - 09:24

۶۵ فرصت سرمایه‌گذاری کرمانشاه در نمایشگاه گردشگری معرفی می‌شود

کرمانشاه- معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفت: ۶۵ فرصت سرمایه‌گذاری کرمانشاه در نمایشگاه گردشگری معرفی می‌شود.

علی صابر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امسال اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه با ۲ رویکرد اصلی در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران حضور پیدا کرده است.

وی افزود: محوریت اصلی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است که بحث اصلی نمایشگاه امسال نیز همین موضوع در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه تصریح کرد: ۵۶ فرصت سرمایه‌گذاری شامل ۳۰ فرصت در زمینه گردشگری شهری با مشارکت شهرداری کرمانشاه ،۲۶ فرصت حوزه گردشگری در مناطق نمونه و جاذبه‌های گردشگری استان در غرفه استان کرمانشاه معرفی می‌شود.

صابر بیان کرد: از ۲۶ پروژه حوزه گردشگری، ۱۳ مورد آن توسط شرکت توسعه گردشگری و ۱۳ مورد توسط اداره کل تهیه شده است.

وی ادامه داد: تمامی فرصت‌های معرفی شده دارای مطالعات کامل مالی و اقتصادی، طرح و نقشه و انیمیشن هستند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه افزود: محوریت بعدی حضور در نمایشگاه معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در قالب ۲۰ مدل بروشور که برای شهرستان‌ها، شهرهای ملی صنایع‌دستی و پایگاه‌های جهانی و ملی میراث‌فرهنگی استان تهیه شده است.

صابر اضافه کرد: در کنار بروشورها کتاب معرفی استان نیز در نمایشگاه رونمایی شد که شامل معرفی آثارتاریخی، طبیعی، صنایع‌دستی و یادمان‌های دفاع مقدس در استان است.

وی گفت: در کنار این موارد معرفی معرفی جاذبه‌ها از امکانات مدرن نیز از قبیل پخش کلیپ‌ها از ویدئو وال‌های غرفه استان، استفاده از دستگاه‌های تاچ برای نمایش تصاویر سه بعدی استان و استفاده خود کاربر از این محصولات و نیز رونمایی از سامانه جامع گردشگری استان انجام شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028924