ghogha
08 بهمن 1401 - 22:41

افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی در گلستان

شهردار گلستان گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۵ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۲۱۷۰ میلیارد ریال در سطح شهر گلستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهارستان، سید محمد میرزمانی شهردار گلستان عصر امروز در نشستی با خبرنگاران که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر گلستان در محل سالن جلسات شورا برگزار شد، اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر تعداد ۱۵ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۲۱۷۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف شهر گلستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: در دوره جدید فعالیت دوره ششم شورای اسلامی شهر و با همت و تلاش مجموعه مدیریت شهری گلستان و با توجه به دو اصل محله محور و برنامه محور بودن و رعایت انضباط مالی در پروژه‌ها، عملیات اجرایی احداث طرح‌های عمرانی و خدماتی در جهت رفاه حال شهروندان و افزایش سرانه‌های شهری در حوزه های مختلف به اجرا در آمده که تعدادی از این پروژه‌ها با حضور مقامات ملی و استانی همزمان با دهه فجر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

شهردار گلستان با اشاره به احداث و بهره برداری از ۴ زمین چمن و ۲ بوستان در طی چهار ماه پایانی سال گذشته در شهر گلستان بیان کرد: با تعامل و همکاری بین مجموعه اعضای شورای شهر و مدیریت شهری گلستان، نظام مسائل شهر گلستان در حوزه‌های مختلف احصاء شده که با اولویت‌بندی مسائل و مشکلات اقدامات لازم در جهت رفع آن‌ها انجام و پروژه‌هایی به اجرا درآمده  که به مناسبت‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون افتتاح و مورد بهره‌برداری شهروندان قرار می‌گیرد.

میرزمانی با تاکید بر اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره در منطقه گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های شهرداری اصلاح، بهسازی و مناسب سازی معابر شهری بود که در این راستا با ۲۴۶ هزار متر مربع آسفالت با اعتباری قریب به ۹۰۰ میلیارد ریال معابر اصلی و پرتردد شهر از جمله محور آیت الله سعیدی آسفالت و بهسازی شده است.

وی با ارائه گزارشی‌ از عملکرد ۱۴ ماهه شهرداری گلستان تصریح کرد: احداث و تکمیل کنارگذر شمالی شهر، مناسب‌سازی معابر فرعی، جدول‌گذاری معابر و هدایت آب‌های سطحی، لایروبی و پاکسازی مسیر رودخانه شادچای، احداث پایانه مسافربری درون شهری و برون شهری، احداث سامانسرای شهر گلستان، احداث و تکمیل مجموعه فرهنگی ورزشی قلعه میر، احداث مجتمع تجاری، فرهنگی و هنری گفتمان، احداث ساختمان سرای محله شکوفه، احداث پارک ترافیک از جمله طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرای مجموعه شهرداری در شهر گلستان است.

شهردار گلستان با اشاره به اینکه ۷۷ پروژه در مقیاس محله، شهر و شهرستان توسط مدیریت شهری تعریف و در حال اجرا است، افزود: احداث گلخانه مجموعه شهرداری، تجهیز و تکمیل ساختمان‌های شماره یک و دو شهرداری، بازسازی زمین ورزشی، احداث مجموعه ورزشی ویژه بانوان و ده‌ها طرح عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی از دیگر طرح‌هایی است که در جهت رفع کمبودها و افزایش سرانه‌های مورد نیاز شهروندان توسط مجموعه مدیریت شهری در حال اجرا است.

میرزمانی با اشاره به میزان بودجه شهرداری گلستان گفت: بودجه و اعتبارات پیش‌بینی شده و مصوب شورای شهر برای شهرداری گلستان مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال است که ۶۸ درصد آن صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود و تاکنون بیش از ۶۰ درصد اعتبارات محقق شده و امیدواریم تا پایان سال بقیه بودجه محقق شود.

وی با اشاره به وجود برخی کمبودها و کاستی ها در گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهر گلستان دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های ویژه در حوزه تولید و صنعت است و به عنوان قطب تولید ظروف پلاستیکی، کیف و کفش و مبل شناخته می‌شود و به شهر تولید و صنعت شهرت یافته، متاسفانه کم‌کاری بعضی از مدیران و مسؤولان در گذشته باعث ظهور برخی محرومیت‌ها در این منطقه شده که باید برای رفع آن‌ها اقدام جهادی انجام شود.

ضرورت معرفی پتانسیل‌های بالقوه شهر گلستان

رقیه ابراهیمی، رئیس شورای اسلامی شهر گلستان نیز در این نشست با بیان اینکه شورای ششم توانسته با کمک شهرداری خدمات مورد نیاز شهروندان را به خوبی ارائه دهد، اظهار کرد: شورای ششم در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، چند رویکرد دیگر هم در حوزه‌های آموزش شهروندی، موضوعات فرهنگی و توزیع عدالت محوری و محله محوری بر اساس نیازسنجی محلی داشته و پیوست‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی پروژه‌ها را هم در نظر گرفته است.

وی افزود: در جامعه شهری هیچ توسعه‌ای بدون مشارکت‌های عمومی اتفاق نمی‌افتد، هر مجموعه‌ای که در حوزه آموزش و مسئولیت‌های مدنی به ما کمک کند را به گرمی پذیرا هستیم و درب شورا به روی همه برای خدمت رسانی به مردم این شهر باز است.

رئیس شورای شهر گلستان با اشاره به ضرورت امیدبخشی و هویت بخشی به اهالی شهر گلستان، بیان کرد: در شهر گلستان که بر اثر مهاجرت‌ها و قومیت‌های مختلف و خرده فرهنگ‌ها شکل گرفته، برای ارتقاء فرهنگ شهروندی نقش رسانه‌ها بسیار تاثیرگذار بوده، از رسانه‌ها انتظار داریم در کنار انعکاس اخبار امید بخش به شهروندان و هویت بخشی به شورا، با بیان مسائل و مشکلات و کاستی‌ها و کمبودها و با انتقادات سازنده یار و کمک حال مدیریت شهری باشند.

ابراهیمی با بیان اینکه هویت اصلی شهر گلستان پنهان شده، تاکید کرد: یکی از مهمترین نیازهای شهر گلستان معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه این شهر در حوزه صنعت است که عدم شناخت به منطقه باعث بی‌هویتی آن می‌شود، در حالی که شناخت استعدادها و ظرفیت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران می‌تواند یک موقعیت و زمینه استثنایی در منطقه به وجود آورد و باعث رشد و توسعه روز افزون شهر شود.

وی با اشاره به وجود وحدت و همدلی در مجموعه مدیریت شهری برای خدمات رسانی به شهروندان، خاطرنشان کرد: همه اعضای شورای شهر تمام وقت و انرژی خود را صرف خدمات‌رسانی، پیگیری و رفع مسائل و مشکلات شهروندان کرده و در این راه گام‌های مثبتی برداشته‌اند و از هیچ اقدامی دریغ نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیش از برگزاری این نشست خبری که برای نخستین بار در عمر دوره ششم شورای شهر گلستان برگزار شد، خبرنگاران و اصحاب رسانه با همراهی اعضای شورای شهر و شهردار از چند طرح و پروژه عمرانی در حال اجرا در شهر گلستان بازدید و از نزدیک در جریان عملیات اجرایی این طرح‌ها قرار گرفتند.

پایان پیام/۶۷۰۲۱
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003613