ghogha
08 بهمن 1401 - 21:20

شهرداری تکلیف ترافیک همدان را روشن کند

سرپرست فرمانداری همدان گفت: شهرداری باید تکلیف ترافیک همدان را مشخص کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسلم مخفی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ترافیک همدان مشکلی نیست که توسط نیروهای راهنمایی و‌ رانندگی حل شود اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر باید با برنامه مشخص تکلیف ترافیک شهر همدان را روشن کنند.

وی با انتقاد از کمبود پارکینگ عمومی در رینگ‌ اول شهر گفت: در همدان به ازای هر ۲۰۰ خودرو یک پارکینگ وجود دارد و به طور متوسط روزانه ۲۰ خودرو نیز شماره‌گذاری می‌شود.

سرپرست فرمانداری همدان با اشاره به ضرورت توجه جدی شهرداری به ناوگان حمل و‌ نقل عمومی افزود: متاسفانه به واسطه ناوگان حمل و‌نقل عمومی نامناسب و‌ نامتناسب با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری شهر همدان اکثریت شهروندان مجبور به استفاده از خودروی شخصی هستند.

وی یادآور شد: در کنار احداث پیاده‌راه بوعلی جابجایی برخی از مشاغل مثل مطب پزشکان از رینگ‌ اول شهر مطرح بود که در این خصوص نیز شهرداری تاکنون اقدامی نکرده است.

مخفی افزود: صدور مجوز فعالیت برخی از مراکز آموزشی بخش خصوصی در پرترددتربن نقاط شهر هیچ‌ توجیهی ندارد.

وی با اشاره به تغییر زمان شروع به کار مدارس از هشتم بهمن گفت: این تصمیم تا حدودی در کاهش ترافیک صبحگاهی در سطح شهر موثر واقع شد اما همچنان در دیگر ساعات مشکل ترافیک داریم.

سرپرست فرمانداری همدان در پایان تاکید کرد: حل مشکل ترافیک همدان کاری بزرگ است که دیرهنگام شده و انجام این کار بزرگ همت بلند می‌خواهد.

پایان پیام/ ۳۱۴۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003446